18 Nisan 2013 Perşembe

Bugünlerde...

Dinlediklerim...

1-Rihanna- Diamonds
2-Rihanna feat Mikky Ekko- Stay
3-Taylor Swift-I Knew You were Trouble
4-Pink-Try
5-James Arthur- Impossible

Okuduklarım...

 Çok çok uzun zamandan beri İngiliz edebiyatını takip ediyorum. Bana göre -normalde öyle olmamalarına rağmen- romanlarında aşkı dolu dolu bu kadar romantik anlatan yazarların büyük bölümü İngiliz edebiyatına mensup. Ve tabii ki özellikle Jane Austen kitaplarına bayılıyorum. Zaten Aşk ve Gurur'u okuyup da sevmeyen yoktur bence...Neyse saadete gelirsek eskiden beri takıntım olan bir alışkanlıktan ötürü sevdiğim kitapların farklı basım ve çevirmenlerini bulursam hemen alıyorum. Kütüphanemde aynı isimli kitapların onlarca farklı bir  eşi daha var ve ben her seferinde yine aynı heyecanla komik bir şekilde bunları severek okuyabiliyorum. Bugünlerde D&R'dan Hasan Ali Yücel'in Klasikler Dizisi başlığında oluşturduğu Jane Austen serisini aldım. Aşk ve Gurur okundu bitti şimdi Akıl ve Tutku'ya başladım. Çeviri güzel başarılı ama sanki kadın duygularını bir erkek çevirmenin kaleme alması biraz yetersiz kalmış...


Son Günlerin En Tarz Saç Rengi

Neredeyse 30 yaşındayım ve bugüne kadar saçıma asla boya sürmedim. Gerçi ortaokul döneminde birara perhidrol ve amonyağı karıştırıp saça sürmenin mantıklı olduğunu düşünecek kadar deliymişim:D Normalde tüyleri sarartmak için kullanılan bu iki tehlikeli etken madde benim koyu siyah saçlarıma değdiği anda ışık hızıyla kızıla döndü. Allah'tan sadece bir tutamına sürmüştüm, ama yine de tamamen bir hayalkırıklığı olmuştu. O zamandan beri saçımı ne renge boyarsam boyayım mutlaka bana hiç yakışmayacağını bildiğimden uzak durdum.
Ama bir saç rengi var ki aklımı acayip cezbediyor... Saçın uçlarına doğru bir iki ton açık renkle ışık verilip güneşten doğal açılmış gibi görünmesini sağlıyor. Gerçi bu yeni bir saç rengi değil ama bence son günlerin en havalı görüntüsü diyebilirim..
1
5
4
3
2
6

Blog Widget by LinkWithin