24 Mart 2012 Cumartesi

Saçlarda Takı Modası

Jennifer Lawrence'ın ''Hunger Games'' filminin galasında ortaya çıktığı bu dağınık örgülü topuz modeli, mücevherimsi bir zincirle kombinlenince çok gösterişli olmuş. Normalde çok topuz insanı değilim ama özel bir günde aksesuarla birlikte deneyebilirim.
140329209JS003_The_Hunger_G
140658886JM285_Premiere_Of_
140329538JK152_The_Hunger_G

18 Mart 2012 Pazar

Tory Burch'un Evini Merak Ediyor musunuz?

Son yıllardaki en favori tasarımcım olan Tory Burch, aslında öncesinde de  zengin olan bir kadın. Hatta yanılmıyorsam kocadan zengin diyebilirim:) Ama kadının sıfırdan kendi ismiyle bir marka yaratıp, bunu tüm dünyada bir fenomen haline getirmesi bile bence büyük bir başarısı. Geçenlerde Erenköy'deki Perşembe pazarını gezdiğimde Tory Burch çantaların sahtesine rastladım demek ki gitgide çığ gibi büyüyen bir marka imajı var. Evini gördüğümde açıkçası merak ettim ve tasarımları gibi iddiasız iddialı bir tarzı olduğunu düşündüm.
tory 4
tory 5
tory 6
tory 8
tory 9
tory 7
tory 3
tory 10
tory 1

14 Mart 2012 Çarşamba

Eski T-shirt'leri Yenileme Operasyonu 1

Dubai'ye giderken, yazlıkları kaldıralı bayağı bir süre olduğu için üşengeçlik yaptım ve dolabımda mevsime uygun ne varsa onları götürmeye karar verdim. Ancak bembeyaz t-shirt'ler gözüme öyle bir soluk ve sevimsiz göründü ki... Üretkenliğimin tavan yapıp, herşeyi boncuklayıp, şıkır şıkır süslediğim şu dönemde bari buna da bir el atayım dedim. Oturduğum yerde elime boncukları alıp kafama göre döşemeye başladım. Şu sıra takık olduğum Peter Pan yaka şeklini baz aldım. Açıkçası göründüğü üzere çok düzgün bir şekil oluşmadı ama eteklerimin üzerinde çok şirin bir görüntü sağladı. Eğer siz de benzer birşey yapacaksanız, önceden şekli çizip öyle süslemenizi yapın. Eskiyen ya da çok düz olduğunu düşündüğünüz bluzlarınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz.
c21a8878638611e180d51231380fcd7e_7

13 Mart 2012 Salı

Miroslava, Ben ve Dubai

Geçen hafta eşimin ailesiyle birlikte cümbür cemaat  Dubai'ye gittik. İki senedir bu kadar gidiş gelişten sonra artık onlarda merak etmişlerdi ve bir çırpıda karar verip yola koyulduk.... Havanın normalden biraz daha esintili olmasını saymazsak harika bir tatil oldu...Ve her seferinde olduğu gibi ben yine kalbimin bir köşesini orada bıraktım. Belki gidenler ve Dubai'yi bilenler bu hislerimin anlamsız geldiğini düşünebilir ama bu kadar ülke arasında hala bilmem kaçıncı kez Dubai'ye gitme özlemi duymam biraz enterasan. Ben gerçekten aşırı seviyorum bu ülkeyi ve keşke daha sık gidebilsek diye eşime sürekli burasıyla bir iş yapsak da ne yapsak diye söylenip duruyorum:)
Her neyse Dubai Mall'deki mağazaları gezerken kocaman vitrini ve içindeki renkli, muhteşem cicileri fark edip içeri girdiğimde buranın geçenlerde Miroslava Duma'nın çekim yaptığı Symphony mağazası olduğunu farkettim. İçinde pek çok markanın tasarımları bulunuyor... Miroslava'nın Dubai Mall'un dış avlusunda yaptığı çekimler ise süper ötesi. Charlotte Olympia marka topuklarındaki metal tasarımlı ayakkabıya özellikle bittim...
Rachel-Zoe-low-res
Jason-Wu-low-res
Luisa-Beccaria-Low-Res
Naeem-Khan-Low-Res
Charlotte-Olympia-low-res
Alessandra-Rich-low-res
source 

12 Mart 2012 Pazartesi

Modern Çağın Parmağında Yüzükler, Kolunda Bilezikler Versiyonu...

Eskiden hatırlıyorum altın günlerinde ve bilumum topluluk içinde herkes evinde neyi var neyi yok takıp takıştırır öyle ortaya çıkardı. Şimdilerde ise yine benzer bir durum söz konusu ama bu sefer moda anlayışı tamamen değişti ve yeni bir yorumlama ortaya çıktı (Allah'a şükür burma bileziklere geri dönüş modası yok)
Özellikle Diy tarzında ve örgü şeklindeki friendship bilezikleri, renkli boncuklarla bezeli ve metal tarzdaki bilezikler bir arada kolları tamamen dolduracak şekilde trend olmuş durumda.  Bende birkaç senedir kutulara kaldırdığım ne var ne yoksa yeniden değerlendirmek için ortaya çıkardım; yaza hazırlık yapıyorum:))
2mon
1mon
31666003599445794_0SK5pYUX_c
arm-candy5
arm-candy-3
arm-candy-6
tumblr_lrj0rf3wWU1qfqtk1o1_500

1 Mart 2012 Perşembe

Diy Peter Pan Yaka Yapımı

Kardan  ve soğuk havalardan mağdur şekilde evde oturmam, incik boncuk işlerine yönelmemde baya bir faydalı oldu:))) Sürekli elimde iğne iplik, boncuk kutuları birşeyler yapıp duruyorum. Geçenlerde bir yerde bu Peter Pan yaka denilen şirin önlük yakalardan görünce bende kendime uygun tarzda yapmaya karar verdim. İnanın çok fazla zamanımı almadı, sadece ne tarz boncuk kullanacağım biraz oyaladı beni. Tek gereken istediğiniz renkte keçe ve boncuklar. Bu tarz yakaları nasıl kullanırım diye düşünmeyin çünkü gerçekten her şekilde kullanılıyorlar. En basitinden düz bluzunuzun ya da siyah elbisenizin üzerine bile kullanabilirsiniz. Aşağıdaki kalıbı yazıcıdan çıkartıp keçenin üzerinden geçerek gayet düzgün bir kalıp elde ettim. Siz de bu şekilde nasıl kalıbı çıkartırım derdinden kurtulabilirsiniz...
25eeacaa624f11e180d51231380fcd7e_7
Image 1
Blog Widget by LinkWithin