23 Mayıs 2012 Çarşamba

Eski T-shirt'den Bileklik Yapımı

Bu aralar bir bileklik havasındayım sormayın. Renk renk aldığım ipliklerle çeşit çeşit desenlerde bileklikler yapıyorum. Akşam otururken feci şekilde kafamı oyalıyor. Aşağıdaki bu bileklik ise benim yaptıklarımdan tamamen farklı ama daha basit ve az zaman alıcı.
Gereken Malzemeler; eski bir t-shirt (her renk olabilir), orta kalınlıkta ip, yuvarlak şekilli mıknatıs, yapıştırıcı ve makas...
Yapımı; t-shirt'ü uzun şeritler halinde (yaklaşık 30 cm) kesin, aralarına yine aynı ölçüde iplerinizi  ekleyin ve hepsinin uçlarını birbirine bağlayın. İşlemi rahat yapmak için mandal tokayla bir yere tutturabilir ya da masaya koli bantıyla sabitleyebilirsiniz.
Screen-Shot-2012-04-05-at-10.40.57-AM

Saç örgüsü şeklinde ilerledikten sonra her iki ucu yapıştırıcınızla mıknatısa sabitleyin. Örgü kalın olacağı için başka türlü bir aparatla uçları kapatmak zor olacağı için mıknatıs iyi bir alternatif olacaktır.
Screen-Shot-2012-04-05-at-10.41.22-AM

Daha sonra t-shirt'den keseceğiniz ufak bir dikdörtgen parçayı yapıştırıcıyla mıknatısın etrafına sarın.  Bu şekilde mıknatıslara gelişi güzel yapışan örgülere bir nevi kamuflaj olacaktır. Ancak örgüye sabitlememeye özellikle dikkat edin çünkü kolunuza takıp çıkarırken bu yamanın hareket etmesi gerekecektir.
Screen-Shot-2012-04-05-at-10.41.10-AM

Ve işte ortaya çıkan orjinal bileklik.... Farklı renklerle daha eğlenceli görüntüler elde edebilirsiniz, aynı zamanda eski t-shirtlerini atmaya kıyamayanlar içinde süper bir değerlendirme yolu...
Screen-Shot-2012-04-05-at-10.41.32-AM

source


2 yorum:

DenizYıldızı dedi ki...

Süpermiş bilgiler için teşekkürler ellerine sağlık.)

Yasasin Ben dedi ki...

rica ederim buldukça paylaşmaya çalışıyorum:)

Blog Widget by LinkWithin