27 Temmuz 2009 Pazartesi

Kendi Stilini Yaratan Bir Kadın:Kate Bosworth

Kate Bosworth bir oyuncu olarak filmlerde çok fazla görünmese de, kendine özgü o zarif ve farklı stiliyle şimdiden bir stil öncüsü olmuş durumda...

21 Temmuz 2009 Salı

Jennifer Lopez ve Yeni Görüntüsü

Jennifer Lopez ikizlerinin doğumundan sonra hızla toparlanarak yeni projelere başladı. Son filmi için daha genç ve daha rahat bir görünüm sağlayan Jennifer Lopez bence daha önceki halinden de hoş olmuş. Özellikle saçı ve giysileri tek kelimeyle muhteşem...

17 Temmuz 2009 Cuma

Sunset 2009 Bikini ve Mayo Modelleri


Ayyıldız 2009 Bikini ve Mayo Modelleri


Kom 2009 Bikini ve Mayo Modelleri
Bikini ve Mayo Modelleri

Uzun zamandır gelen mailler doğrultusunda nihayet bikini ve mayo dosyasını hazırlayabildim. Müthiş güzel modeller var bunların arasında özellikle bir kaç tanesi hakikaten kafamda almayı düşündüklerim arasında...

14 Temmuz 2009 Salı

Hiç Hazzetmedim

Ayşe Arman gibi birinin şu ülkede yazar statüsünde olup bu kadar çok okunan bir gazetede senelerdir kocaman bir köşe sahibi olmasına kızıyorum. Kadın resmen bizimle alay ediyor. İç dünyasındaki saçmalıkları, sık sık övündüğü o garip yaşantısını kaleme döküp hala prim yapabiliyor. Abuk subuk sorular yönelterek röportajlar yaptı, sonra yetmedi yarışmalarda jüri oldu, o da yetmedi sevgilisiyle yatak hayatını anlattı, ardından açıldı saçıldı soyundu... Ve en son bu da yetmedi cool köşe yazarı imajını sözde tazelemek için kapanıp halkın arasına karıştı..
Haftasonu, Hürriyet'teki yeni marifetini görünce tüylerim diken diken oldu. Başörtüsü takarak, uzun ve kapalı giyinerek örtülü kadınların iç dünyasına ışık tutabileceğine inanmış...Madem toplumsal bir konuya değineceksin, o zaman kişisel görüş ve düşüncelerini kendine saklamalısın. Çünkü olması gereken budur; Tarafsız olmak, objektif olmak ve kişiselcilikten sıyrılmak...Türkiye'nin ve pek çok İslam ülkesinde artık bir çeşit ananevi ve yerleşikleşmiş örtünme kavramını bir çırpıda silip atamazsın. Atamazsın, alay edemezsin, burun kıvıramaz ve küçümseyemezsin. Dubai'de yaşıyor olman, Adana'nın köyünden çıkıp dünyanın taa bir ucuna yerleşmiş olman bunu değiştirmez. Adana'nın sokaklarında, terliklerinle top oynadığın arkadaşlarının anneleri de örtülüydü, yanınızda oturan şeker tuz istediğiniz ismi bilmem ne teyzede örtülüydü...
Ayşe Hanım kapanmanın, örtünmenin dayanılmaz şekilde sıkıcı olduğundan; kapalı kadınların saçlarını gösteremediği için asla güzel olamayacağından bahsetmiş. Çünkü kapanmaktan anladığı sadece bu...Halbuki bilmiyor ki hayat sadece kendi gördüğü o minik miniminicik açıdan ibaret değil. Çünkü bahsettiği insanlar inançları uğruna kapanıp hayatını, tıpkı Ayşe Arman gibi insanlar arasında sürdürmek zorunda!!!

Mango'nun Yeni Yüzü: Scarlett Johansson

Mango geçtiğimiz sezon, tanıtım yüzü olarak Penelope Cruz'u tercih ederken, bu sezon da yine benim çok beğendiğim bir sinema yıldızında -Scarlett Johansson'da- karar kılmış. Kesinlikle doğru bir karar...Yıllardır kataloglarda görmeye alıştığımız ve sinirimizi bir hayli bozan o çıtı pıtı zayıf modellerin yerine nihayet pek çoğumuz kıvrımları olan bir kadını görebileceğiz.

11 Temmuz 2009 Cumartesi

Michael Jackson'un Konser İçin Son Provası

Michael Jackson öleli neredeyse iki hafta oluyor ama ardından hala sansasyonlar devam ediyor. Hakkında bilmediğimiz ne kadar çok şey varmış meğer. Mesela ben çocuklarından sadece birini biliyordum, diğer ikisinden haberim yoktu. Hastalığı sebebiyle son zamanlarda saçlarının tamamen dökülüp kel kaldığını ve peruk kullandığını da bilmiyordum.Ya da iflasın pençesinde olup Bahreyn şeyhinin boyunduruğu altına girdiğini, borçlarının ödenmesi karşılığında İslamiyetle ilgili bir albüm yapacağını ve ardında 500 milyon dolar borç bıraktığını da bilmiyordum. Ama şu kesin ki adam hastalıklardan kıvrandığı, ağrı kesiciler ve diğer ilaçlarla ayakta durabildiği son zamanlarında bile konser verebilmek ve bu sayede yeniden çıkış yapabilmek için çok mücadele etti.
Geçenlerde başlayacağı o konser turunun prova görüntüleri çıktı ortaya. İşte Michael'ın sahnedeki son dansı....


Mükemmel Kadın Olmak Bu Zamanda İşe Yarar mı?

Annem geçenlerde heyecan içinde, bana her kadının mutlaka okuması ve dikkate alması gereken bir mail atacağını söyledi. Hakikaten Güziş bu mail konusunda haklıydı; çünkü bu hemen hemen pek çok kadının olmaya çalıştığı o mükemmellik kalıbının aslında erkek genetiğine aykırı olmasına hitaben yazılmış çok düzgün bir yazıydı. Benim geçen sene Cosmopolitan için yazdığım köşe yazıma çok benziyor.Kim yazdı neden yazdı bilmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki ben bile bazen mükemmel olmak için o kadar çok çaba sarfediyorum ki çevremde yaşanan o güzel anların, o değerli zamanın uçup gittiğinin farkına bile varamıyorum. Bence en güzeli kendimizi hırpalamamak ve karşımızdakine elimizden gelenin bu olduğunu gösterebilmek.
Yazı hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...
İşte o yazı;

Mükemmel Kadın Olmayın!

İyi bir eş, anne, dişi, seksi, ev hanımı, iş kadını, dost, evlat, sevgili ve daha birçok şey olan mükemmel kadın, neden mutsuz olur? Çünkü bu kadınlar başkaları için yaşarlar!

Bir ilişkide kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. Her sorunu çözebilen, sorumlulukları üstünde taşıyan, düzeni koruyan ve bunun için insanüstü çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin genetiğini bozar.

İnsan doğası almaya, tüketmeye eğilimlidir ve rahata çabuk alışır. Mükemmel kadın, her konuda başarılı olduğundan, karşısındakine yapacak bir şey bırakmaz. Armut piş, ağzıma düş! İlişkiler, paylaşım olmadan büyümez. Kadın ve erkeğin gelişimi, yaşamın getirdiği sorumluluklar, dersler ve çaba ile doğru orantılıdır. Çocuğunun okul ödevlerini kendisi yapan bir anne, evladının öğrenmesini ve yeteneklerini geliştirmesini engellediğinin farkında değildir. Aynı durum ilişkilerde de geçerlidir. Eşinin işlerini üstlenen, yapması gerekenleri onun yerine yapan, beceremediklerini bir şekilde halleden mükemmel kadın, mutsuz olmaya mahkumdur.

İşin garip tarafı, bu yapıdaki kadınların ilişkileri genellikle hayal kırıklığı ile biter. En çok aldatılan, terk edilen kadınlar, kusursuz kadınlardır. Neden aldatıldıklarını anlayamazlar. Üstelik, eşlerinin seçtikleri kadınlar, kendilerinden çok daha vasıfsız olanlardır. “Benim neyim eksikti?” Bu cümlenin cevabı havada kalacaktır, hatta şok etkisi bile yaratabilir ama eksik olan kusurdur.

İlişkiler paylaşım üzerine kuruludur. Mükemmel kadın, eşinin yapacaklarını üstüne aldığında, zaferlerini de elinden almış olur. Çaba göstermek, uğraşmak için ortada sebep bırakmaz. Heyecanı, hevesi kalmayan bir eş, doğal olarak gidip, kendini göstereceği, yaratacağı başka ortamlar arar. Çevrenizdeki insanları bir düşünün. İçlerinde, mükemmel olduğuna inandığınız ama hala neden evlenemediğini ya da mutsuz bir ilişkisi olduğunu anlayamadığınız kişiler yok mu? Dışarıdan bakıp, dört dörtlük kadın dediklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. Hazır bir hayat. İlk başlarda çok keyifli gelse de, zaman içinde son derece sıkıcı, tek düze ve boş bir yaşam şeklini alır. İnsani egonuz zarar görür.

Mükemmellik, kendinden vazgeçmek demektir. Sürekli başkaları için yaşamak, onların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevdiklerini seçmek ve hazırlamak, hep başkalarını düşünmek, mükemmel kadını kişiliksiz kılar. Kendi hayatından vazgeçmek, saçının her telini süpürge etmek, gereksiz özveri ve fedakarlık göstermek, karşı taraftan alkış ve takdir almaz. Düzenli olarak bunlar yapıldığı için, görevmiş gibi algılanır ve kıymet bilinmez.

Kusursuz ve mükemmel olmak, sadece zarar verir. Eşini, çocuğunu, kendini hatta dostlarını bile zor bir psikolojik sürece sokar. İlişkiler paylaştıkça değer kazanır ve keyif verir.

Mükemmel kadın mutlu olamaz. Başkalarının hayatını düzenlerken, kendine ait bir yaşamı unutur.

İnsan dediğin kusurlu olur. Hataları, yanlışları ile var olur. Mükemmellik, insana ait değildir. Kusursuz veya mükemmel kadın olmayın. Bu sizi ancak, ruhsal köle ve yaşam hizmetçisi yapar....

Gladyatör Ayakkabı Modelleri 2

Kimileri çok beğeniyor, kimileri ise hala ısrarla burun kıvırmaya devam ediyor. Ama şu bir gerçek ki gladyatör ayakkabılar şu sıralar bir salgın gibi dünyanın her bir yanına yayılmış durumda. Klasik ve sade modellerden tutun, dizlere kadar çıkan, uzun ve çılgın modellere kadar herkesin ayağında.

Gladyatör Ayakkabı


Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı


Gladyatör Ayakkabı Giyen Ünlüler...

Gladyatör Ayakkabı

Gladyatör Ayakkabı
Blog Widget by LinkWithin