5 Kasım 2009 Perşembe

Baby Shower Partisi İçin Dekoratif Objeler ve Fikirler

Yurt dışında sıkça yapılan "baby shower"partileri şimdilerde bizde de çok rağbet görmekte. Yeni doğacak bebeğe bir nevi "hoşgeldin" deme niteliğinde olan bu partiler, Türkiye'de pek çok kişi tarafından altın günü gibi çaylı, börekli-çörekli yapılıyor olsa da, "baby shower" partisi yurtdışında biraz daha farklı.
Bebek sahibi anne, parti düzenlenmeden önce bebeğinin biberon, zıbın, şapka, emzik vs gibi ufak tefek ihtiyaçlarını listeler. Daha sonra anne adayının arkadaşları da kendi aralarında anlaşarak kimin neyi alacağını kararlaştırıp bu listeyi tamamlar. Bunun yanında "baby shower" partisinde, bebek partisi temalı balonlar, süslemeler ve aynı düğünde ikram edilen nikah şekeri gibi partiye gelen misafirlere anı olarak verilecek hediyeler ikram edilir.
Çeşitli oyunlarla daha da eğlenceli kılınan bu partiler için çok orjinal ve sevimli fikirler var.Ben şimdilik bunları hazırladım. Yurtdışında "baby shower" partilerine sanki birer nişan, düğün gibi çok ciddi nitelikte hazırlıklar yapılıyor. Hatırlarsanız Reha Muhtar'ın hayat arkadaşı olan oyuncu Deniz Uğur ikiz bebekleri dünyaya gelmeden önce muhteşem bir parti hazırlamıştı.. Bu şirin şeyleri görünce insanın içi gitmiyor değil:)
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14

1 yorum:

Hesionka dedi ki...

hepsi birbirinden güzel!
çok ilham verici <3

Blog Widget by LinkWithin