25 Haziran 2009 Perşembe

Assos Pırlanta ve Kutsal Emanet Yüzüğü

Biraz feminist bir yaklaşım olabilir ama, ben tüm kadın neslinin fiziki farklılıklar haricinde, erkeklerden çok daha mistik ve spiritüel olduğunu düşünüyorum. Biz kadınlar bazen bu duruma olan farkındalığımızı yitirip, yaşadığımız çağdaki erkek egemenliğinin zaman zaman ağır basması yüzünden kadın olmanın aslında gerçekten çok özel bir hediye olduğunu unutuyoruz. Allah'ın bize bahşettiği o özellikle -doğurganlıkla- insanlığın devamını sağlıyoruz... Kanımızla, bedenimizle, ruhumuzla emek vererek canımızı; çocuğumuzu sadece dünyaya getirene kadar değil, hayatları boyunca gözetip himayemize alıyoruz.
Assos Pırlanta' nın geçtiğimiz günlerde çıkartmış olduğu yeni yüzük tasarımı, kadınların ne kadar özel ve değerli olduğunu vurguluyor. Bir bebeğin anne karnındaki o müthiş görüntüsünü bir aksesuara taşıyan Assos Pırlanta; “Bu yüzükle anneler, dokuz ay karnında taşıdığı çocuğunu şimdi de elinin üstünde taşısın" konseptiyle dünyada bir ilke imza atmış.
Sadece kadınlara özel olarak tasarlanan Kutsal Emanet yüzükleri, yeni evli olmanın heyecanıyla sadece alyansını aksesuar olarak gören beni bile fazlasıyla cezbetti. Pırlantalarla çepeçevrelenen bu özel yüzük, kesinlikle çok orjinal görünüyor.

Hiç yorum yok:

Blog Widget by LinkWithin