24 Şubat 2009 Salı

Yaşına Göre Giyinmeyenler

Sarah Jessica Parker'ın "Christian Dior", Miley Cyrus'un "Zuhair Murad" tasarımı giysilerini ilk gördüğümde deyim yerindeyse gözlerim fal taşı gibi açıldı. Kesinlikle mükemmeller, yani ne rengine, ne modeline ne de başka bir detayına söylecenek laf yok. Senelerdir bilgisayarımın bir köşesinde sakladığım özel moda dosyama eklediğim giysiler arasındalar.
Ama şimdi şöyle bir gerçek var. Sarah Jessica Parker nam-ı değer Carrie, orta yaşı geçen ve olgunluk dönemini yaşayan bir bayan, bu sebeple giysisi vücuduyla örtüşmemiş. Dikkat ederseniz göğüs bölümü giysinin üst tarafının yapmış olduğu baskıyla çok kötü bir görünüm almış.
Ve Miley, 14-15 yaşındaki bir kız için çok abartılı giyinmiş, aslında Sarah ile kıyafetlerini değiş tokuş etseler belki bir derece kurtarırlardı. Neden insanlar yaşına göre hareket etmez ve giyinmez? Koca koca kadınlar minik kız elbiseleri giyip, o elbiselerin kimliğine bürünüp etrafta ceylan gibi seke seke dolaşırken, o küçük olmaya özenen annelerin kızları da daha giymek için önünde bir ömür olduğu gerçeğini görmeyip topuklu ayakkabılar giyip, ağır elbiseleri ve abartılı makyajları seçerler?Alın size koca bir muamma...
yasina gore giyinmeyen

Hiç yorum yok:

Blog Widget by LinkWithin